Vitalizace

aktivuje látkovou výměnu, kůže se detoxikuje a zlepší se její obraz 

Regenerace

zahojí nečistoty, zvlhčí kůži, která působí jasněji, svěžeji a zdravěji

Lifting

kůže získá zpět pružnost, pevnost, drobné vrásky se vyplní a hlubší zredukují

Co je collagen

Co je to collagen?

Collagen je velice důležitá součást naší vazivové tkáně, kterou je také možné označit za "síť resp. mřížovou kostru" těla.

Vazivová tkáň je elastická podpůrná a obalová tkáň mezi všemi tělovými buňkami a orgány. Vazivová tkáň se rovněž nachází v kostech, cévních stěnách, šlachách, vazech – a samozřejmě v naší kůži! Collageny jsou vlákna zajišťující tvar a pružnost a významně ovlivňující sílu – nebo bohužel také ochablost – naší vazivové tkáně. Collageny jsou bílkoviny napínající kůži, které se skládají z mimořádně jemných vláken. Ta jsou vzájemně propletena jako lana.
Tak vytvářejí určitý druh trojrozměrné sítě. Z nich vytvarovaná vazivová tkáň pak utváří klinický vzhled našeho těla.

Jak se projevuje nedostatek collagenu?

Zásoby collagenu se věkem snižují a tvrdnou. 
Ztrácí se tak pružnost. Chybí-li naší vazivové tkáni tato elastická vlákna, způsobuje nedostatek collagenu rychlejší stárnutí kůže, všeobecnou ochablost vazivové tkáně a ochablost svalstva, vazů a šlach. Z kosmetického hlediska se nedostatek collagenu projevuje tvorbou drobných a hlubších vrásek, především v oblasti obličeje a dekoltu. Chybějící collagenovou strukturou ztrácí kůže svoji pružnost.

Čím dochází k ubývání collagenu v kůži?

Ubývání collagenových vláken v kůži je podmíněno stárnutím.
Ale i některé genetické dispozice způsobují změnu collagenové struktury. K tomu je nutno přičíst vlivy prostředí a osobní životní návyky.

Jak je možné zlepšit collagenovou strukturu?

Je prokázáno, že je možné stimulovat určité buňky v kůži, naby produkovaly collagenová vlákna, která jsou nutná pro zlepšení struktury kůže.
Tento proces probíhá ve stěnách drobných krevních cév a stimuluje se speciálními světelnými vlnami, které se pohybují v určité spektrální oblasti světla.

Co se potom děje v kůži?

Stimulováním buněk k produkci collagenových vláken se zlepšuje příjem kyslíku kůží a podněcuje její detoxikaci. Rovněž se zlepšuje absorpce vlhkosti kůže a schopnost kůže vlhkost udržet.
Procesem dochází k napínání kůže, pozitivnímu vlivu na regeneraci kůže a zesílení collagenové sítě. Dojde tak k obnově přirozené struktury kůže.
Aktivováním collagenového procesu se také podpoří nová tvorba zdravé kůže. To je velice důležité např. pro hojení ran.